Akademia Młodych Talentów – jak osiągnąć mistrzostwo nie tylko na korcie. | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Akademia Młodych Talentów – jak osiągnąć mistrzostwo nie tylko na korcie.

Jak zaplanować skuteczny trening, poradzić sobie z porażką, zneutralizować atuty rywala i współpracować z mediami? Tego podczas turnieju dowiedzą się utalentowani zawodnicy, którzy od drugiego do czwartego sierpnia wezmą udział w Akademii Młodych Talentów.

            To specjalny projekt, w którym wyselekcjonowana grupa młodych zawodników, na zaproszenie Radosława Szymanika – kapitana polskiej reprezentacji w Pucharze Davisa oraz Mariusza Fyrstenberga – dyrektora turnieju, będzie miała okazję do wyjątkowego treningu w otoczeniu profesjonalistów. Poza zajęciami na korcie tenisiści wezmą także udział w serii tematycznych warsztatów przygotowujących do kariery zawodowego tenisisty.

            Program wydarzenia zaplanowano tak, by tenisiści rozpoczynali dzień o godz. 8:00 blisko trzygodzinnym treningiem z udziałem psychologa oraz fizjoterapeuty. Ponadto, spotkają się także z ekspertami i otrzymają zadania do analizowania. Najpierw obejrzą spotkania starszych kolegów po fachu a potem omówią je szczegółowo ze specjalistami.

            – Jako młody tenisista dałbym wiele za możliwość udziału w takich warsztatach – mówi dyrektor turnieju, Mariusz Fyrstenberg. – Na tenisowy sukces składa się nie tylko praca na korcie, ale także poza nim, bo istotny jest każdy szczegół.

            W Akademii Młodych Talentów wezmą udział: Alan BojarskiMarcel KamrowskiMaks KaśnikowskiOlaf Pieczkowski, Marcel Politowicz i Jan Wajdemajer.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›