Kamil Majchrzak faworytem Jerzego Janowicza. Relacja z briefingu prasowego. | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Kamil Majchrzak faworytem Jerzego Janowicza. Relacja z briefingu prasowego.

Jerzy Janowicz nie zagra w turnieju głównym MTT SOPOT OPEN 2018 z uwagi na to, że nie jest jeszcze gotowy do powrotu na korty po kontuzji. Popularny Jerzyk pojawił się jednak w Klubie Tenisowym Arka Gdynia, by spotkać się z dziennikarzami na specjalnym briefingu.

– Mój obecny stan zdrowia pozwala na to, że po bułki spokojnie pójdę, byłem też na plaży – powiedział z uśmiechem Jerzy Janowicz. – Ze schodami nie było problemu, ale z powrotem do tenisa, póki co, jest ciężko. To oczywiście przykre, jednak muszę sobie z tym jakoś poradzić.

Na pytanie, kto jego zdaniem jest faworytem turnieju, Jerzy Janowicz odpowiedział krótko: Kamil Majchrzak. 22-latek to obecnie druga polska rakieta światowego rankingu i reprezentant kraju w Pucharze Davisa. Jak zapowiedział, celuje w zwycięstwo nie tylko w singlu, ale także grze podwójnej. W swoim ostatnim starcie w Tampere doszedł do ćwierćfinału, gdzie przegrał z Hugo Dellienem. Boliwijczyk, którego zobaczymy na kortach Arki, musiał potem uznać wyższość Juana Ignacio Londero.

Z powodu kontuzji w turnieju głównym nie zagra z kolei Hiszpan Nicolas Almagro – dawniej 9. tenisista rankingu ATP. Dzika karta, z której nie skorzystał, trafiła do Pawła Ciasia.

– Wielka szkoda, że Almagro nie przyjedzie, bo jest zawodnikiem światowego formatu, ale to jednocześnie szansa dla Pawła Ciasia – skomentował Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju. – W nawiązaniu do Jurka, gdy ja byłem kontuzjowany przez trzy miesiące, to przez półtora wracałem na korty. Jerzyk jest kontuzjowany od ośmiu miesięcy i absolutnie nie dziwi mnie, że potrzebuje więcej czasu. Trzymam za niego kciuki i zapraszam za rok. Cieszy mnie natomiast to, że przyjedzie do nas Robredo.

Hiszpan Tommy Robredo to były piąty zawodnik światowych list i siedmiokrotny ćwierćfinalista turniejów wielkoszlemowych. Na korty przy ul. Ejsmonda 3 przyjedzie w dobrej formie – w challengerze rozgrywanym w Padwie doszedł do półfinału, gdzie po trzysetowym pojedynku pokonał go rodak Sergio Gutierrez-Ferrol.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›