Powrót mistrza. Paolo Lorenzi chce obronić tytuł | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Powrót mistrza. Paolo Lorenzi chce obronić tytuł

O lepszą wizytówkę trudno. Paolo Lorenzi, zwycięzca Sopot Open 2018, zgłosił się do tegorocznego turnieju! W ubiegłym roku Włoch pokonał w finale Hiszpana Daniela Gimeno-Travera. Po blisko trzech godzinach zaciętej i pięknej rywalizacji wygrał 7:6(2), 6:7(5), 6:3.

– To była bardzo trudna bitwa – tak rok temu docenił przeciwnika Paolo Lorenzi. – Cieszę się, że w trzecim secie byłem skupiony na tym, żeby pokazać swój najlepszy tenis i zwyciężyć. Zagraliśmy, jak powiedział Daniel, trochę „staromodny” pojedynek. Co więcej mógłbym dodać? Jestem bardzo szczęśliwy!

Ci, którzy z trybun przyglądali się zwycięstwu Włocha, z pewnością pamiętają jego waleczność, widowiskowe uderzenia i pozytywne nastawienie do kibiców, za które oni odwdzięczali się gorącym dopingiem. Ten triumf był jego dwudziestym w cyklu ATP Challenger Tour.

Obecnie ma 37 lat, ale jeszcze nie wybiera się na sportową emeryturę, co potwierdzają nie tylko wyniki. Tak o swojej pasji mówi w jednym z artykułów na stronie internetowej ATP: „Kocham ten sport. Kocham obudzić się rano i pójść na trening. Lubię grać w turniejach i czuć adrenalinę. Zawsze będę to kochał i nie jest dla mnie ważne czy gram akurat w turnieju rangi ATP Tour, czy challengerze. Jestem szczęściarzem, bo z mojej pasji uczyniłem pracę i będę to robił tak długo, dopóki będę mógł.”.

Lorenzi to wielokrotny reprezentant kraju w Pucharze Davisa i olimpijczyk z Rio de Janeiro. Od lat notowany jest w okolicach „Top 100” rankingu ATP, a najwyżej w karierze był na miejscu 33. W swoim bogatym tenisowym CV ma zwycięskie mecze we wszystkich wielkoszlemowych turniejach.

Ostatnio wraca do formy po kontuzji nogi. Z bardzo dobrej strony pokazał się m.in. na turnieju Roma Garden Open, gdzie doszedł do półfinału gry pojedynczej i w St. Joseph’s/Candler Savannah Challenger, gdzie przegrał dopiero w finale. W kwietniu tego roku cieszył się z triumfu w Elizabeth Moore Sarasota Open, gdzie w parze z Martinem Cuevasem zwyciężyli w rywalizacji deblistów.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›