Sopot Open odsłania karty na konferencji prasowej. | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Sopot Open odsłania karty na konferencji prasowej.

We wtorek 29 maja 2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której odsłonięte zostały szczegóły Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Sopot Open. 

Na przełomie lipca i sierpnia korty STK Sopot będą areną turnieju rangi ATP Challenger. Wydarzenie zorganizowane zostanie z inicjatywy Fundacji Mariusz Fyrstenberg Tennis Foundation i Miasta Sopot. Będzie to jeden z trzech największych męskich turniejów w Polsce.

Pula nagród w turnieju wynosi 64000 € + “hospitality” (czyli gwarancja zakwaterowania i wyżywienia zawodników). Zwycięzca, oprócz nagrody finansowej w wysokości 9200 euro otrzyma cenne 90 punktów do tenisowego rankingu ATP.

Jednym z tenisistów, których do udziału w SOPOT OPEN zaprosił Mariusz Fyrstenberg jest Hiszpan Tommy Robredo, niegdyś piąta rakieta świata.

Turniejowi towarzyszyć będzie bogaty program towarzyszący – Akademia Młodych Talentów skierowana do młodych tenisistów, którzy będą mogli trenować w otoczeniu profesjonalistów, cykl Polish Power., czyli szansa na spotkania z Mariuszem Fyrstenbergiem, a dla mieszkańców Sopotu oraz turystów, na Placu Przyjaciół Sopotu przygotowana zostanie Strefa Tenisa, w której odbywać się będą bezpłatne zajęcia tenisowe dla dzieci.

Od 28 lipca do 3 sierpnia wstęp na turniej będzie bezpłatny. Bilety na półfinały i finał turnieju odbywające się 4 i 5 sierpnia będą dostępne już wkrótce.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›