Wystawa prac Dariusza Wnykowicza | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Wystawa prac Dariusza Wnykowicza

W strefie VIP Hospitality Club przez cały czas trwania turnieju będzie się odbywać wystawa prac Dariusza Wnykowicza. To wyróżniony absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydziału Grafiki i Malarstwa w Pracowni Malarstwa prof. Norberta Skupniewicza i Rysunku prof. Wojciecha Müllera. W swojej twórczości wykorzystuje techniki malarstwa w oleju na płótnie i rysunkowe na papierach – tuszem, ołówkiem, kredką, pędzlem i airbrushem.

W przedstawianych pracach dociekania artystyczne autora przybierają niepowtarzalną, zapadającą w pamięć formę i tworzy on kompozycje nawiązujące do natury postaci.

Twórczość nieodzownie odnosi do natury/postaci, z charakterystyczną sobie sprzecznością elementów składowych – upraszcza – a całość kompozycji konsekwentnie komplikuje i co ważne, zazwyczaj płaszcząc plany poszczególnych rekwizytów, rozwiera planszę obrazu dla przestrzeni; dla wizualnej przestrzeni.

W rysunkach, kontynuuje dociekania stosunków wielkości proporcjonalnych, na rzecz braku proporcji, tym samym wzmaga siłę oddziaływania wizualnego, co celowo nie ułatwia percepcji.

Przyjęta zasada – unikanie śladów pospiesznego szkicowania – odruch – przypomina, że otwieranie i permanentne przekształcanie form uznane jest przez artystę jako spontaniczność.

Zapraszamy do odwiedzenia tej wystawy.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›