Akademia Młodych Talentów – inicjatywa w punkt | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Akademia Młodych Talentów – inicjatywa w punkt

Jak poradzić sobie z porażką, utrzymać na korcie koncentrację, zaplanować skuteczny trening i zneutralizować atuty rywala? Tego, i nie tylko, dowiedzą się uczestnicy Akademii Młodych Talentów.

Na zaproszenie Mariusza Fyrstenberga  – dyrektora BNP Paribas Sopot Open i Radosława Szymanika, kapitana polskiej reprezentacji w Pucharze Davisa, wyselekcjonowana grupa młodych zawodników weźmie udział w serii tematycznych warsztatów i spotkań. Wydarzenie odbędzie się po raz drugi. W minionym roku z bezcennych wskazówek skorzystali czołowi tenisiści młodego pokolenia – Alan Bojarski, Marcel Kamrowski, Maks Kaśnikowski, Olaf Pieczkowski, Marcel Politowicz i Jan Wajdemajer. Już niedługo taką szansę ponownie dostanie sześciu utalentowanych zawodników. Ich nazwiska organizatorzy ogłoszą niebawem.

Wiem z doświadczenia i nie mam na myśli tylko meczów, że nawet każdy trening z zawodowym tenisistą to dla młodego zawodnika ogromne przeżycie i dodatkowy impuls. Dawniej sam korzystałem z podobnego wsparcia, więc teraz chcę się odwdzięczyć. Rok temu usłyszałem od zawodników i ich rodziców naprawdę dobre opinie na temat Akademii, dlatego warto będzie zorganizować ją ponownie – mówi dyrektor turnieju Mariusz Fyrstenberg.

Talent nie gwarantuje sukcesu, a nawet wielkoszlemowe zwycięstwa w turniejach juniorskich – dobrych wyników na zawodowych kortach. Właśnie dlatego warsztaty, które odbędą się w dniach od 1. do 3. sierpnia, będą przygotowywać młodych tenisistów do zawodowej kariery.

Program wydarzenia zaplanowano tak, by uczestnicy rozpoczynali dzień o godzinie 8:00 blisko trzygodzinnym treningiem z udziałem psychologa oraz fizjoterapeuty. Ponadto, spotkają się także z ekspertami i otrzymają zadania do analizowania. Najpierw obejrzą spotkania starszych kolegów po fachu, a potem szczegółowo je omówią.

Jako młody tenisista dałbym wiele za możliwość udziału w takich warsztatach. Na tenisowy sukces składa się nie tylko praca na korcie, ale także poza nim, bo istotny jest każdy szczegół – dodał Mariusz Fyrstenberg.

Dosłownie każdy. Właśnie dlatego młodzi tenisiści muszą wiedzieć m.in. to, jak prezentować się przed kamerą i poznać zasady takich wypowiedzi.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›