Chcę dać z siebie sto procent – rozmowa z Tommym Robredo. | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Chcę dać z siebie sto procent – rozmowa z Tommym Robredo.

Hiszpan Tommy Robredo zwyciężał turniej w Sopocie w latach 2001 oraz 2007. Najwyżej w karierze sklasyfikowany był na 5. miejscu w rankingu ATP, a w wielkoszlemowych ćwierćfinałach meldował się siedem razy.

Tommy, miło Cię tu widzieć ponownie. Jakie masz wspomnienia związane z turniejem w Sopocie?

Mam wiele wspomnień i to bardzo dobrych. Gdy wygrywałem ten turniej w roku 2001, to było moje pierwsze takie zwycięstwo. Dla każdego są to wyjątkowe chwile, których nigdy się nie zapomina. Pamiętam tamte korty, wciąż bardzo lubię też miasto. Dyrektor turnieju, Mariusz Fyrstenberg wielokrotnie mi pomagał, dlatego z chęcią tu przyjechałem.

Dlaczego wybrałeś właśnie Sopot Open, a nie inny turniej?

Od lat podróżuję po świecie i gram w wielu turniejach. Jeżeli znam organizatorów i wiem, że zaopiekują się zawodnikami, decyzja wydaje się łatwa. Mariusz jest byłym tenisistą, także wie, czego potrzebujemy i dba o każdy szczegół.

Podoba Ci się tu?

Bardzo, to dobrze zorganizowany turniej. Jest miła atmosfera i wielu dobrych zawodników. Cieszy mnie też to, że na kortach spotkałem kibiców. Mam nadzieję, że będą nas wspierać podczas całego turnieju. To bardzo ważne, by cieszyli się tenisem, a nam serdeczny doping zawsze pomaga.

Kilka dni temu zakończyłeś challengera we włoskiej Padwie na półfinale. Czujesz jeszcze zmęczenie?

Najbardziej zmęczony byłem w niedzielę – po zakończonym turnieju i podróżach. Teraz czuję się bardzo dobrze, mam za sobą pierwszy trening i nie mogę się już doczekać rywalizacji w turnieju głównym. Mam nadzieję, że zaprezentuję się jeszcze lepiej niż w Padwie. Chcę dać z siebie sto procent.


Międzynarodowy Turniej Tenisowy Sopot Open trwa do 5 sierpnia.
Bilety obowiązują tylko na sobotnie półfinały i niedzielne finały.
Zakup biletów na www.sopotopen.abilet.pl

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›