Daniel Michalski zagra w turnieju głównym! | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Daniel Michalski zagra w turnieju głównym!

Chun-Hsin Tseng, który początkowo miał zagrać w turnieju z dziką kartą, dostał się do głównej drabinki dzięki rankingowi. Na jego miejsce organizatorzy BNP Paribas Sopot Open zaprosili Daniela Michalskiego.
W ubiegłym roku tenisista odniósł w sopockim turnieju największy sukces w karierze, pokonując… Michała Dembka.

Jestem bardzo zadowolony, że wygrałem z Michałem. To był dla mnie ciężki mecz, bo na co dzień trenujemy ze sobą, a w challengerze gram po raz pierwszy. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania starałem się spokojnie do niego podejść, chociaż wiadomo – to inne wyzwanie niż gra w featuresach. Do tej pory występowałem głównie w turniejach juniorskich – tak ocenił swój występ.

Obaj tenisiści zagrali wtedy z dzikimi kartami, podobnie będzie już za kilka dni.

To moja misja, by wspierać młodych tenisistów, szczególnie polskich. Mam nadzieję, że Daniel także w tym roku osiągnie w naszym turnieju swój życiowy sukces – powiedział dyrektor BNP Paribas Sopot Open Mariusz Fyrstenberg.

Michalski to reprezentant kraju w Pucharze Davisa i w przeszłości uczestnik projektu ITF 18&Under Tour. Znalazł się także w gronie uczestników turnieju 21&U Invitational, w którym biorą udział przedstawiciele zdolnej europejskiej młodzieży. To impreza aktualnie organizowana przez Tennis Europe w Hamburgu. Jej zwycięzcę poznamy 28 lipca.

Od minionego roku kariera 19-letniego tenisisty WKT Mera Warszawa sukcesywnie się rozwija. Jest notowany w rankingu ATP, swoją dobrą formę potwierdza w starciach z dużo bardziej doświadczonymi rywalami. W niedawno zakończonych 93. Mistrzostwach Polski w Tenisie doszedł do finału. Uległ Pawłowi Ciasiowi (w ubiegłym roku grał Sopot Open) 4:6, 4:6, ale to właśnie on został uznany rewelacją turnieju. Wcześniej pokonał m.in. Michała Przysiężnego, czyli… kolejnego Polaka, który zagra w BNP Paribas Sopot Open.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›