Dzika karta dla Chun-Hsin Tsenga | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Dzika karta dla Chun-Hsin Tsenga

To już pewne, że w BNP Paribas Sopot Open zagra jeden z najlepszych tenisistów młodej generacji na świecie i wschodząca gwiazda tej dyscypliny – Chun-Hsin Tseng. Ten 17-letni zawodnik z Tajwanu w minionym roku imponował błyskotliwą i skuteczną grą w turniejach juniorskich. Najcenniejsze zwycięstwa odniósł na wielkoszlemowych kortach Wimbledonu i French Open, był także finalistą Australian Open i liderem rankingu ITF. To tylko potwierdza jego wszechstronność i wielki talent.

Bardzo się cieszę, że tak utalentowany zawodnik zagra w Sopocie – ocenił Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju BNP Paribas Sopot Open. – To genialny junior. Porównałem jego wyniki z osiągnięciami Rogera Federera i Novaka Djokovicia z czasów juniorskich i pod tym względem wyprzedza ich.

W tym roku Tajwańczyk, którego pseudonim to „Maszyna”, rozwija swój talent w starciu z dużo bardziej doświadczonymi zawodowcami i pnie się w górę rankingu ATP. Dla niego udział w turnieju takiej rangi to ogromna szansa na kolejny awans, spotkanie z tenisistami światowej klasy i być może pierwszy zawodowy triumf. Wystarczy przypomnieć, że właśnie w Sopocie taki tytuł zdobył w 2004 roku (wtedy 18-letni) Rafael Nadal. Chun-Hsin Tseng, podobnie jak Hiszpan, to właśnie korty ziemne uznaje za swoje ulubione. Co ciekawe, sam o sobie mówi, że jego najlepszą cechą jest uprzejmość, ulubionym przedmiotem szkolnym – muzyka, a poza tenisem interesuje się także koszykówką.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›