Nicolas Almagro kontuzjowany. Ostatnia dzika karta do turnieju głównego dla Pawła Ciasia. | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Nicolas Almagro kontuzjowany. Ostatnia dzika karta do turnieju głównego dla Pawła Ciasia.

Hiszpan Nicolas Almagro nie zagra w MTT SOPOT OPEN 2018. Były zawodnik numer 9. w rankingu ATP miał być jedną z gwiazd turnieju – jako zdobywca Pucharu Davisa, zwycięzca trzynastu turniejów ATP World Tour i trzykrotny ćwierćfinalista wielkoszlemowego French Open.

– Jest mi bardzo przykro, że Nicolas Almagro nie zagra w Sopot Open – mówi Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju. – Podczas treningu odnowiła mu się kontuzja kolana, którą w ostatnich miesiącach próbował wyleczyć. Jest już po badaniach, które ostatecznie wykluczyły start w naszym turnieju. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i gry na swoim najwyższym poziomie.

Hiszpan wystąpił ostatnio w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Gstaad. Odpadł tam jednak w pierwszej rundzie, bo w trzysetowym pojedynku lepszy był Szwajcar Marc-Andrea Huesler – 6:7, 6:3, 7:6. W MTT SOPOT OPEN 2018 miał zagrać z dziką kartą, którą organizatorzy w tej sytuacji zdecydowali się przekazać Pawłowi Ciasiowi(Beskidy Ustroń).

W ostatnich tygodniach 24-latek z Gdańska zagrał m.in. w eliminacjach do challengerów w Pradze, Brunszwiku i Marburgu. On także chce wrócić do optymalnej dyspozycji po kontuzji, a dzika karta do turnieju głównego z pewnością mu w tym pomoże.

– Z moim zdrowiem jest coraz lepiej, forma również idzie w górę – mówi Paweł Ciaś, obecnie sklasyfikowany na miejscu 410 w rankingu ATP. – Bardzo dziękuję za dziką kartę i cieszę się, że organizatorzy podarowali ją właśnie mi.

Paweł Ciaś jest wychowankiem SKT Sopot. Przez lata pracował przy turnieju, organizowanym pod szyldem Prokomu, jako chłopiec do podawania piłek. Jak zaznacza – marzył o tym, by kiedyś zagrać w nim jak ci, których grę podziwia. Jako jednego ze swoich idoli wskazuje Rafaela Nadala, który właśnie w Sopocie wygrał swój pierwszy zawodowy turniej.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›