Pozostały godziny. Jutro rozpoczynamy turniej! | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Pozostały godziny. Jutro rozpoczynamy turniej!

Korty przygotowane, drabinki turniejowe gotowe. Długo wyczekiwany BNP Paribas Sopot Open rozpocznie się jutro. Już na godziny przed startem pierwszego meczu wiadomo, że będzie to turniej pełen emocji i znakomitych meczów.

W doskonałej formie są m.in. Daniel Michalski i Chun-Hsin Tseng. Polak zagrał dziś w finale 21&U Invitational w Hamburgu Polak, a Tajwańczyk – turnieju rangi ATP Challenger Tour – Praque Open.

Kibice, którzy zdecydują się obejrzeć już mecze pierwszych rund, z pewnością się nie zawiodą.

W drabince głównej singla mamy pięciu Polaków. Kamil Majchrzak, jako setny zawodnik na świecie, jest rozstawiony z numerem 2 i zagra w drugiej rundzie. Wygląda na to, że ma dobre losowanie. Już w pierwszym spotkaniu Michał Przysiężny zagra z kolei z Danielem Michalskim, a jego przeciwnikiem będzie najwyżej rozstawiony – Stefano Travaglia. To także zawodnik pierwszej setki światowego rankingu, który ostatnio wygrał z Fabio Fogninim. Turniej zapowiada się naprawdę ciekawie, my jesteśmy już organizacyjnie przygotowani do rozpoczęcia gier i nie możemy się tego doczekać. Zapraszam wszystkich na poniedziałek – powiedział Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju BNP Paribas Sopot Open.

W głównym turnieju singla zagra 48 tenisistów, a debla – 16 par, w tym cztery polskie! Drabinka turnieju singlowego ma 64 miejsca, bo 16 rozstawionych tenisistów w pierwszej rundzie otrzymało wolny los. W jutrzejszych eliminacjach zagra czterech tenisistów, a do turnieju głównego awansuje dwóch.

W sumie w poniedziałek odbędzie się 11 meczów, a na korty wyjdą m.in.: Szymon Walków, Paweł Ciaś, Michał Dembek i Kacper Żuk. Szczegółowy plan gier można znaleźć >>TUTAJ<< Przypominamy, że zwycięzcy finałów dopiszą do rankingu ATP po 100 punktów. Oba mecze w niedzielę 4. sierpnia.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›