Trwa odliczanie do MTT SOPOT OPEN 2018. Organizatorzy są gotowi. | BNP Paribas Sopot Open
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Trwa odliczanie do MTT SOPOT OPEN 2018. Organizatorzy są gotowi.

Przygotowania do Międzynarodowego Turnieju Tenisowego SOPOT OPEN idą pełną parą. Wszystko jest niemal gotowe, co potwierdzili na konferencji prasowej Mariusz Fyrstenberg – dyrektor turnieju i Jacek Karnowski – prezydent miasta Sopotu.

– Jestem podekscytowany faktem, że moje wieloletnie plany w końcu dojdą do skutku i już za kilka dni rozpoczniemy turniej tenisowy SOPOT OPEN. To było moje prywatne marzenie i cel, żeby taki turniej powrócił do kalendarza światowego tenisa – przyznał Mariusz Fyrstenberg.

– Cieszę się, że przyjadą do nas fantastyczni tenisiści, nawet z pierwszej setki światowego rankingu. Bardzo dziękuję za wysiłek organizacyjny. Mam nadzieję, że trybuny będą pełne i będzie to piękny okres sportowego święta na Wybrzeżu – podkreślił prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Poznaliśmy także zawodników, którzy wezmą udział w turnieju głównym SOPOT OPEN. Na kortach zobaczymy Hiszpana Tommy’ego Robredo, byłą piątą rakietę świata, siedmiokrotnego ćwierćfinalistę turniejów wielkoszlemowych.

W turnieju udział weźmie także m.in. Nicolas Almagro, zwycięzca 13 turniejów rangi ATP World Tour. Pierwszym rozstawionym będzie natomiast Włoch Paolo Lorenzi, obecnie 88. w światowym rankingu.

Zobaczymy także niezwykle utalentowanych, młodych zawodników. Casper Ruud (Norwegia) i Nicola Kuhn to według prognoz ATP jedne z pięciu przyszłych gwiazd światowego tenisa.

Polskę będą reprezentować m.in. Jerzy Janowicz, który zagra z „dziką kartą” i Kamil Majchrzak oraz Michał Dembek i Daniel Michalski – przedstawiciele najmłodszego pokolenia wschodzących gwiazd polskiego tenisa.

– Chciałem także wspomóc polskich zawodników podczas tego turnieju. Na 13 dzikich kart do gier singlowych oraz podwójnych, które zostaną w sumie rozdane zarówno do turnieju głównego, jak i do eliminacji, aż 12 trafi do tenisistów z Polski – powiedział Mariusz Fyrstenberg.

Międzynarodowy Turniej Tenisowy SOPOT OPEN rozpocznie się w sobotę 28 lipca. Wielki finał zaplanowany jest na niedzielę 5 sierpnia. Zapraszamy na korty Klubu Tenisowego Arka Gdynia.

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›